Aktualności

Hackathon "Hakuj dla Śląska". Pula nagród 45 tys. PLN

 
 
Obraz Molenda Krzysztof
Hackathon "Hakuj dla Śląska". Pula nagród 45 tys. PLN
Napisane przez: Molenda Krzysztof ( wtorek, 24 wrzesień 2019, 20:30 )
 

Pierwszy hackathon, który bezpośrednio zmieni... Śląsk!

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju organizuje coś wyjątkowego - już 28-29 września w katowickiej Fabryce Porcelany odbędzie się hackathon "Hackuj dla Śląska!". Uczestnicy będą musieli w 24 godziny stworzyć rozwiązania, które wspomogą rozwój regionu. Przewidziano trzy zadania konkursowe, w których wygrać można łącznie 45 000 PLN.

To pierwsze takie organizowane przez Ministerstwo wydarzenie na Śląsku, a nagrody są naprawdę kuszące - w każdym z zadań konkursowych można będzie wygrać 15 000 PLN. Oprócz nagrody pieniężnej, zwycięskie zespoły będą miały szansę zaprezentowania swoich projektów podczas Kongresu Programu dla Śląska, który odbędzie się 1 i 2 października w Katowicach.

Wystarczy stworzyć aplikację mobilną, serwis internetowy lub jego prototyp. Ministerstwo liczy na najlepsze pomysły które będzie można wdrożyć. Wyzwania, z którymi będą musieli zmierzyć się uczestnicy są następujące:

  1. Wzrost innowacyjności przemysłu i inwestycji rozwojowych w regionie
  2. Zwiększenie aktywności zawodowej i podniesienie kwalifikacji mieszkańców regionu
  3. Rozwój i modernizacja infrastruktury transportowej na Śląsku

Jak zwyczajny programista może zmienić Śląsk?

Organizatorzy są przygotowani na trudne pytania - aby efektywnie pracować nad rozwiązaniami w trakcie hackathonu, uczestnicy zostaną wyposażeni w bazy otwartych danych dotyczących dokonanych inwestycji, przyznanych dotacji, warunków środowiskowych, transportowych oraz społeczno-ekonomicznych na Śląsku.

Jeśli macie znajomych grafików lub managerów - zbierajcie drużynę! Ta może liczyć od 1 do 6 członków.

Hackathon to też atrakcje!

Oprócz ciągłej pracy i kodowania, uczestnicy w trakcie hackathonu będą również mieli okazję oderwać się od pracy - porozmawiać z mentorami aby dowiedzieć się więcej, czy też wypocząć w strefie Chill Out z grami retro, VR oraz rozgrywkami sportowymi. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy.